חלום הוא חוויה סובייקטיבית (אישית) של דברים דמיוניים ותחושות מסוימות במהלך השינה. לרוב, אנשים לא מודעים לכך שמדובר בחלום ולא ניתן לשלוט בו. החלום הוא תופעה שחווה כל אדם ואפילו בעלי חיים!

כמה זמן חולמים?

ההשערות מדברות כי רבע מזמן השינה של האדם מוקדש לחלומות.

כמה זוכרים מהחלום?

אנחנו שוכחים 90% מהחלום או החלומות שחלמנו במהלך השינה, כמה דקות מרגע ההתעוררות שוכחים 50% מהחלומות, כבר לאחר 15 דקות 90% מהחלומות נשכחים.

כולם חולמים?

כן כולם חולמים, גם אנשים עיוורים חולמים! אנשים שהתעוורו במהלך החיים יכולים לראות בחלומות שלהם גם צורות ודמויות. אנשים שנולדו עיוורים אינם רואים דמויות וצורות אך עדיין חווים חלומות עוצמתים לא פחות מאחרים!

את מי אנחנו רואים בחלומות?

בחלומות אנחנו רואים רק פרצופים שאנחנו מכירים, בעצם כל בן אדם שראיתם בהמלך החיים, אתם יכולים לראות את הפרצוף שלו בחלום שלכם!

למה?

זה בגלל שהמוח לא יכול להמציא פנים שאתם לא ראיתם בחלומות שלכם!

חלומות בצבעים או בשחור לבן?

על פי מחקרים שנעשו עולה כי 12% מכלל האוכלוסיה חולמים בשחור לבן מוחלט ושאר האוכלוסייה חולמים בצבעים.

איזה רגשות מרגישים?

בחלומות אתם יכולים להרגיש כל רגש שקיים ואפילו כאב! הרגש הנפוץ ביותר בזמן חלום הוא חרדה, ובדרך כלל רגשות שליליים נפוצים יותר מרגשות חיוביים בחלומות.

כמה חולמים בממוצע?

בלילה אחד ניתן לחלום בין 4-7 חלומות מלאים. בממוצע אדם "מבזבז" 6 שנים שלמות מחייו בחלומות לילה (7% מאורך החיים הממוצע).

גברים ונשים חולמים אותו הדבר?

לא, גברים נוטים לחלום יותר על גברים, רוב הדמויות בחלומות של גברים הם גברים בניגוד לחלומות של נשים שבהם יש מספר דמויות של גברים ונשים שווים.

אנחנו מודעים בחלומות שלנו?

אז זהו שיש תופעה שנקראת "חלום מודע" התופעה מתרחשת כאשר אדם מודע לכך שהוא נמצא בחלום בזמן השינה בעקבות כך האדם יכול לשלוט בפעילות שלו במהלך החלום. התופעה יכולה לקרות לכל אדם בהמלך חייו.

חלומות ומיניות

אנשים חולמים לפעמים חלומות אירוטיים ואפילו יכולים להגיע לפורקן מיני במהלך החלום!

מה החלום הכי מוזר שהיה לכם?

השאר תגובה