בגיל ההתבגרות מתחילה תופעת האקנה. נערים רבים ברחבי העולם סובלים מכך והרבה מכם ביקשו מאיתנו כתבה כזאת. אז קבלו טיפים שיעזרו לכם להיפטר מהאקנה במהירות!

אקנה זה למעשה דלקת של בלוטות החלב וזקיקי השערות שמופיעה בעיקר בגיל ההתבגרות כתוצאה מתגובה לקויה להורמון הטסטוסטרון.

אז מה גורם בדרך כלל לאקנה?

הסיבה המדויקת למדוע אנשים מסוימים סובלים מפצעי בגרות ואחרים לא לא כל כך ברורה, אבל כן ידוע כי התופעה נוטה להיות תורשתית. בנוסף, יש מספר גורמים שנמצאו קשורים לאקנה.

  • פעילות הורמונלית, למשל בגרות מינית או לקראת קבלת המחזור החודשי.
  • מתח נפשי, עקב הגברת התפוקה ההורמונלית.
  • הצטברות של תאי עור מתים.
  • חיידקים בנקבוביות העור, אליהם הגוף נעשה אלרגי.
  • שימוש בתרופות מסוימות כמו למשל סטרואידים.

טיפ ראשון: החליפו סדינים ומצעים

זיעה וחומרים נוספים מצטברים על הכריות שלכם במהלך השינה, ואם תישנו על אותה כרית למשך הרבה זמן, הנקבוביות שעל העור נסתמות וגורמות לפצעונים. ההמלצה היא להחליף מצעים לפחות פעמיים בשבוע.

טיפ שני: תפסיקו לגעת בפנים שלכם

כן, אנחנו יודעים שאתם נוגעים בפנים שלכם גם עכשיו, תורידו את היד שלכם מהפרצוף מיד! גם אם אתם נוגעים בפנים לא בשביל לפוצץ חצ'קונים, עצם העובדה שהידיים שלכם נוגעות בפנים היא גורם לחצ'קונים. הסיבה הפשוטה לכך היא שהידיים שלכם מלוכלכות רוב שעות היום, גם זמן קצר אחרי ששטפתם אותן.

טיפ שלישי: שטפו את הפנים

מומלץ לשטוף את הפנים כל יום פעמיים ביום (בוקר וערב) עם סבון מתאים, אבל לא יותר! שטיפת יתר של הפנים יכולה לגרום לתופעה ההפוכה ולתת לכם יותר אקנה.

טיפ רביעי: שטפו את הפנים בצורה נכונה

כל אחד צריך למצוא את סבון הפנים אשר מתאים לו, לדעת מה סוג העור שלו ולפעול בהתאם. לאחר שמצאתם סבון שנראה לכם מתאים, תשטפו את הפנים בצורה הבאה: שימו את הסבון על העור כשהוא יבש (אל תרטיבו קודם את הפנים), לאחר מכן תרטיבו מעט את הידיים ותמשיכו למרוח את הסבון. לאחר שעשיתם את השלבים האלה תשטפו את כל הסבון מהפנים.

טיפ חמישי: לבנות (וגם לחלק מהבנים), להוריד את האיפור בכל ערב

מומלץ להוריד את האיפור בערב, או ישר אחרי היציאה. האיפור נכנס לנקבוביות שעל העור שלנו וחוסם אותן, מה שגורם לאקנה.

איזה טיפ לדעתכם הכי מועיל?

השאר תגובה