בכתבה הבאה תוכלו לקרוא על היתרונות של מקלחת קרה ומקלחת חמה ובעצם מה עדיף לכם כרגע!

למה קרה?

שמחים יותר

מקלחת קרה מעלה את הרמות של הורמוני הבטא אנדורפין והנוראדרנלין בדם ובמוח. בטא אנדורפין הוא אחד משלושת האנדורפינים המיוצרים בתוך גוף האדם והוא מפחית לחץ ומאזן את ההורמונים. נוראדרנלין הוא מוליך עצבי מעורר שדומה לאנדרנלין ותורם לשמירה על לחץ דם יציב, מגביר את הזרימה של הדם דרך העורקים הכליליים ומגביר את הקצב ואת העומק של הנשימות. בקיצור, מקלחת קרה תשפר לכם את מצב הרוח!

עור בריא יותר

המים הקרים משפרים את זרימת הדם לגוף והם גם יעילים מאוד בהפחתת נפיחות מסביב לעיניים ובסגירת הנקבוביות, מה שמפחית אקנה. בנוסף, שטיפת השיער במים קרים לאחר החפיפה תגרום לו להיות מבריק וחלק יותר, בגלל שמים קרים מיישרים את זקיקי השיער ונועלים בתוכם את הלחות.

יותר מקלחות קרות, פחות לחץ

על פי מחקר שנערך, התגלה ששחייה במים קרים (או מקלחת קרה) משפרת בצורה משמעותית את סיבולת המתח והלחץ של האדם. בנוסף, כמו שכבר כתבנו, מקלחת קרה תורמת לשמירה על לחץ דם יציב, מה שיכול לעזור במקרים של חרדה ואף דיכאון. זאת ועוד, לאחר אימון אינטנסיבי מומלץ להתקלח במים קרים בגלל שהמים הקרים מגבירים את תהליכי הגוף וביניהם תהליכי הריפוי של השרירים.

ערניים ומרוכזים יותר

מקלחת קרה משפרת את ערנות המוח. התחושה של הקור עם הרטיבות של המים מעוררת את הגוף, משפרת את הנשימה ואף מגבירה את כמות החמצן שמכניסים לגוף וזה יכול להשפיע לטובה על רמת הריכוז שלנו.

הנגאובר

אם שתיתם הרבה, זה הפתרון! בבוקר שאחרי השתייה (ולא כשאתם עדיין שיכורים) מומלץ לעשות מקלחת קרה שתעזור להעברת התחושה במהירות!

למה חמה?

תחושת רגיעה ושיפור כללי

מקלחת חמה מרפה את השרירים, ועם הרפיית השרירים המוח נרגע באופן אוטומטי. זה ידוע שאמבטיה חמה יכולה להרגיע, גם בגלל הטמפרטורה הנעימה וגם בגלל שאנחנו לא מתמקדים בשום דבר אחר חוץ ממגע המים החמים. בנוסף, מקלחת חמה תורמת להורדת לחץ ולטווח הארוך זה משפיע בצורה חיובית על הבריאות הפיזית והנפשית ועל שיפור כללי באורח החיים!

יותר בטחון פחות חרדה

זה כבר ידוע שהחיים מלחיצים ואמבטיה חמה יכולה לעזור במצבי לחץ. כאשר אנחנו מרגישים טוב יותר מבחינה פיזית, אנחנו מצליחים גם לראות את עצמנו בצורה טובה יותר. המשפט "גוף בריא בנפש בריאה" בא לידי ביטוי גם פה. בנוסף, האפקט המרגיע של אמבטיה חמה יכול לטפל גם בחרדה ובהתקפי חרדה!

הורדה במשקל

מחקר הראה כי חולי סוכרת אשר טובלים באמבטיה חמה באופן יום יומי מצליחים להוריד את רמות הסוכר והגלוקוז בדם שלהם. למעשה, המחקר הראה גם שטבילה באמבטיה חמה למשך 30 דקות, 6 ימים בשבוע, גרמה לחלק מהמשתתפים במחקר להוריד כ-2 קילו בחודש, מבלי שהנבדקים ישנו מלבד זה שום דבר באורח החיים שלהם או בדיאטה. שימו לב, 30 דקות זה זמן ארוך מהמומלץ במקלחת וספציפית במקלחת חמה (או קרה) אז מומלץ להתייעץ עם רופא לפני.

להירדם מהר יותר ולישון טוב יותר

כמו שכבר כתבנו, מים חמים מרגיעים את הגוף וגם מכינים אותנו טוב יותר לשינה. כאשר הגוף שלכם מתוח ואתם נכנסים לאמבטיה חמה המים החמים מעלים את טמפרטורת הגוף ומרפים את השרירים. הרפיית השרירים לא רק מרגיעה אותם, היא מרגיעה גם את המוח ואף נותנת לנו את הרוגע לו אנו זקוקים בלילה. שימו לב, אתם צריכים להקשיב לגוף שלכם ולא להירדם במקלחת חמה, זה מאוד מסוכן.

עוזר לכאבי ראש

למי מאיתנו לא כואב הראש לפעמים? חוץ מכדור להפחתת כאבי הראש אפשר להיכנס להתקלח במקלחת חמה ובכך להרגיש יותר טוב!

אז מה אתם מעדיפים?

השאר תגובה