למי מאיתנו לא היה ימים או אפילו תקופות שבהם הוא הרגיש עייפות יתר? בכתבה הבאה תוכלו לקרוא על טיפים שיגמרו לתחושת העייפות לחלוף.

שתיית מים

למעשה, מים מהווים מרכיב עיקרי בגוף ומשתתפים בכל התהליכים בו, וכאשר אין מספיק מים בגוף זה יכול לגרום לעייפות, חוסר אנרגיה ואפילו להתייבשות. ההמלצה היא שתיית 1.5-2.5 ליטרים ביום.

פחות קפה

למרות שקפה אמור לעורר, למעשה הוא עושה את ההפך הגמור! קפה מכיל חומרים משתנים ושתייתו מעודדת את הגוף להפריש מים והגוף מתייבש. שתיית קפאין פותחת מעגל קסמים משום שאחרי שההשפעה שלו יורדת, נוצרת שוב תחושת עייפות.

מקלחות קרות

מקלחת קרה משפרת את הערנות של המוח. השילוב של קור ורטיבות מעורר את הגוף ומשפר את הנשימה, ובנוסף הוא גם מגביר את כמות החמצן שנכנס לגופכם.

יציאה לשמש

לאור השמש יש אפקט מעורר, מכיוון שהוא אומר למוח שלנו שהגיע הזמן לקום! גירוי קרני האור נקלט ברשתית העין, ומשם מועבר לאיזור במוח הנקרא היפותלמוס ונגרמת הפחתה של מלטונין, הורמון הגורם לעייפות.

הארוחה הכי חשובה ביום

בזמן השינה אנחנו מן הסתם לא אוכלים, ולכן ארוחת הבוקר חשובה מאוד לעירנות! לא סתם קוראים לה באנגלית "Break-Fast" (שבירת הצום). לאחר שעות הלילה חשוב לאכול ארוחת בוקר מזינה שתקפיץ את חילוף החומרים ו"תעיר" את הגוף. בנוסף, מחקרים מצאו כי ארוחת בוקר עוזרת לשיפור הריכוז והזיכרון.

תשלחו לחברים שתמיד עייפים 😉

השאר תגובה