כולנו שמענו על אזור 51, הבסיס הצבאי הסגור והסודי, אבל מה הוא באמת? כל הפרטים וההשערות על אזור 51 תוכלו לקרוא בכתבה הבאה!

מה זה אזור 51?

אזור 51 (Area 51) הוא שטח צבאי סגור אשר ממוקם בחלקה הדרומי של מדינת נבדה שבארצות הברית. לפי מה שיודעים, הבסיס משמש לפיתוח וניסוי כלי טיס צבאיים סודיים אך האזור נקשר גם לתיאוריות קונספירציה רבות אשר עוסקות בחייזרים.

מה נכלל בתיאוריות?

  • אחסון, ניסוי וחקירה של כלי טיס וטכנולוגיות ממקור חייזרי. טענות אלו נוצרו עקב העדות של בוב לזר, אדם כי טען שעבד במתקן סודי בשם S-4 אשר נמצא באזור 51 ושם עסק בחקר צלחת מעופפת שנלקחה על ידי ממשלת ארצות הברית בתקרית רוזוול (אירוע בו נטען שעב"ם התרסק ליד העיירה רוזוול‏ שבניו מקסיקו, ארצות הברית).
  • פגישות בין ממשלת ארצות הברית לבין חייזרים מהחלל מחוץ לכדור הארץ.
  • פיתוח אמצעי לחימה אקזוטיים כגון שליטה במזג האוויר.
  • על פי התאוריה על זיוף הנחיתה על הירח, יש האומרים שצילומי הנחיתה על הירח צולמו בבסיס, וציוד הנחיתה ואולפן הצילום עדיין שמורים שם.
  • אנשים טוענים שמתחת לאגם שנמצא בבסיס נמצא בסיס תת קרקעי סודי בו נערכות הפעילויות החוצניות.

טענות הממשל האמריקאי

עד שנת 2013, ממשלת ארצות הברית לא הודתה בקיום הבסיס, אבל גם לא הכחישה זאת. רק בשנת 2013 ה-CIA הודתה לראשונה בקיום הבסיס. האזור מוכרז כשטח צבאי סגור עבור תנועה אזרחית וגם עבור תנועה צבאית רגילה. האזור מוגן על ידי מתקני מכ"ם וחיישני תנועה, ואנשים שחודרים לשטח הבסיס נתפסים בהמרה על ידי כוחות אבטחה חמושים ולרוב מקבלים קנס של כ-600 דולר. אנשים מסוימים גם טענו שלאחר שחדרו לשטח הבסיס ביקר אצלם סוכן FBI.

תמונות של האזור

האזור לא מופיע במפות ממשלתיות ותמונות לווין שמראות את הבסיס לרוב מורדות באופן מיידי מהאינטרנט בהם הן מאוחסנות. צילומי הלוויין הטובים ביותר של האזור ניתנות בשירות Google Earth (תצלום אוויר של האזור).

פטורים מאיכות הסביבה

ממשלת ארצות הברית מדי שנה פקודה הפוטרת את אזור 51 ממחויבות לחוקי פיקוח סביבתיים.

פריצה לאזור 51

ב-27 ביוני 2019 (ביומולדת של טודיי) אדם בשם מתי רוברטס יצר אירוע פייסבוק בשם "מסתערים על אזור 51, הם לא יכולים לעצור את כולנו" (Storm Area 51, They Can't Stop All of Us). האירוע תוכנן ל-20 בספטמבר 2019, כאשר מטרתו הייתה לפשוט על האזור ולחפש יצורים חיים מחוץ לכדור הארץ. האירוע הפך למם אינטרנט מפורסם, ולמעלה משני מיליון גולשים סימנו בעמוד האירוע כי הם "משתתפים". בפועל, באותו יום הגיעו רק כ-3,000 אנשים ופחות מ-200 איש לכניסה לבסיס.

חידשנו לכם משהו? והאם אתם מאמינים בתיאוריות על האזור?

השאר תגובה