כמו על כולם, גם על ראשי ממשלת ישראל לאורך השנים יש כמה סיפורים ועובדות מפתיעות, ריכזנו לכם עובדה או סיפור מעניין ומפתיע על כל ראש ממשלה שהיה פה!

יצחק שמיר

יצחק שמיר נולד עם שם המשפחה יזרניצקי. בנוסף, האם ידעתם שגובהו היה רק 1.52 מ' (יותר נמוך אפילו מבן גוריון!)

שמעון פרס

לא הרבה יודעים או הרבה חושבים שזה ביל קלינטון, אבל שמעון פרס הוא זה שקיבל פרס נובל לשלום ביחד עם יצחק רבין ויאסר ערפאת בשנת 1994.

אהוד ברק

ברק חולק, ביחד עם נחמיה כהן ז"ל (היה קצין צה"ל), את התואר "החייל המעוטר ביותר בצה"ל" (עיטור מופת, 4 צל"שים מהרמטכ"ל ועיטור לגיון ההצטיינות).

נחמיה כהן ז"ל

אריאל שרון

עובדה עצובה שכנראה לא ידעתם על אריאל (אריק) שרון, שבנו גור נהרג בגיל 11 מפליטת כדור 🙁

אריק (אריאל) עם בנו גור.

אהוד אולמרט

אולמרט הוא ראש ממשלת ישראל היחיד שהורשע בעבירה פלילית, את זה כבר כנראה ידעתם. אבל האם ידעתם שבגלל היותו ראש ממשלה לשעבר (מחזיק בסודות מדינה רגישים) הכינו לו אגף מיוחד ששופץ והותאם לצורכי האבטחה עליו, ושמאכלס אסירים שנבדקו באופן קפדני.

צילום: אוהד צויגנברג.

בנימין נתניהו

ואחרוו חביב, בנימין נתניהו, בטח הרבה ממכם יודעים ששרה היא אשתו השלישית. אבל האם ידעתם על פרשת "הקלטת הלוהטת" במהלך מסע הבחירות הפנימיות (1993) הופיע נתניהו בהופעה בטלוויזיונית במהדורת "מבט לחדשות" וטען, כי "בכיר בליכוד המוקף חבורת פושעים" ניסה לסחוט אותו באמצעות קלטת וידאו, שבה הוא נראה בוגד באשתו (שרה) הרמיזה הייתה כלפי דוד לוי ואנשיו כאחראים לפרשה. הקלטת לא נמצאה, ולאחר כמה שנים התנצל נתניהו על דבריו כלפי לוי.

אז מה הכי הפתיע אתכם? כתבו לנו בתגובות!

השאר תגובה