כמו על כולם, גם על ראשי ממשלת ישראל לאורך השנים יש כמה סיפורים ועובדות מפתיעות, ריכזנו לכם עובדה או סיפור מעניין ומפתיע על כל ראש ממשלה שהיה פה!

דוד בן-גוריון

ראש הממשלה הראשון של מדינת ישראל היה גם ראש הממשלה בתקופת הצנע של המדינה, אז הסיפור הבא הוא סיפור על איך הומצאו הפתיתים (אורז בן גוריון), במהלך תקופת הצנע, היה מחסור באורז, ובשביל לספק את כולם, תזונתם של כל האזרחים התבססה במידה רבה על אורז וקוסקוס. דוד בן-גוריון, ביקש מאויגן פרופר, ממייסדי חברת אסם, לייצר תחליף לאורז וכך נוצר "אורז בן-גוריון", במהלך השנים התחיל להגיע בעוד צורות (הצורה הראשונית הייתה כמו אורז לכן נקרא "אורז בו גוריון")

משה שרת

שם המשפחה המקורי של משה שרת הוא "שֶרְתוֹק" (מקור השם שרתוק כנראה בשם עיירה בשם צ'רטקי בבלארוס או מקורו במילה הרוסית צ'רטוק שפירושה 'שדון', וששימשה לעיתים כינוי לאדם פיקח וזריז) משה עיברת את שמו לשרת עם קום המדינה!

בנוסף, משה שרת הופיע על שטר ה-20 ש"ח הישן (שעדיין בשימוש)!

לוי אשכול

ידעתם שאשכול אמר את הציטוט הידוע "הבטחתי, אבל לא הבטחתי לקיים"?

יגאל אלון

סביר להניח שלא הכרתם אותו (לפחות לא כראש הממשלה), הוא היה ראש הממשלה בפועל רק ל-19 ימים!

גולדה מאיר

האישה הראשונה והיחידה (בנתיים) שהייתה ראש ממשלת ישראל, אבל ידעתם שהיא הייתה רק השלישית בעולם לכהן בתפקיד זה?

עוד עובדה שכנראה לא ידעתם ועובדה קצת עצובה, לגולדה מאיר היו חמישה אחים שנולדו לפניה שמתו בינקותם, וגולדה נותרה רק עם שתי אחיות.

יצחק רבין

בערב לפני מלחמת ששת הימים, רבין ביקש מעזר ויצמן להחליף אותו כרמטכ"ל מאחר שסבל מתשישות נפשית ופיזית עקב הרעלת ניקוטין. (עישן סיגריות רבות ברצף)

בנוסף, בכל הקריירה הצבאית שלו לא קיבל רבין שום עיטור או צל"ש אלא רק העניק!

מנחם בגין

מפלגת הליכוד הוקמה על ידי חיבור של מספר מפלגות בשנת 1973 ובגין הוא זה שהנהיג אותה והביא אותה לשלטון בשנת 1977 בבחירות שנחשבות ל"מהפך" בארץ!

המשך יבוא…

אז מה הכי הפתיע אתכם? כתבו לנו בתגובות!

השאר תגובה