מורטי המרושע

כבר מהפרק העשירי של העונה הראשונה (בו מורטי הרשע נראה לראשונה), עולה השאלה, מי הוא בעצם מורטי הרשע? יש הטוענים כי מורטי המרושע הוא בעצם המורטי המקורי של ריק C-137 (הריק המוכר לנו מהסדרה). הדבר נשמע מאוד הגיוני בהתחשב בעובדה שריק המרושע מנסה כל הזמן להתנכל לריק C-137. הנה ההוכחות:

  1. בת' אמרה שריק נעלם לזמן רב מאוד, בערך כ-20 שנה, וחזר רק לא מזמן. מה שאומר שהוא לא היה אמור לראות את מורטי בתור ילד קטן, אבל באחד הפרקים מראים את הזכרונות של ריק כאשר ביניהם יש זכרון של מורטי כילד קטן!

בנוסף, בפרק אחר ניתן לראות תמונה של ריק הצעיר מחזיק את מורטי התינוק.

2. בפרק אחר ריק ומורטי הופכים את כל העולם שלהם לעולם של מפלצות, ולכן ריק שולח את שניהם ליקום אחר בו ריק ומורטי מתים, והם מחליפים אותם. מורטי התחרפן מהעובדה שהם צריכים לקבור את עצמם, אבל ריק לעומת זאת התנהג כאילו זאת לא הפעם הראשונה שזה קורה לו.

3. יש אנשים אשר טוענים שריק הוא זה שלימד את מורטי המרושע איך להיות חכם, אך הוא (מורטי) נהיה שחצן מדי, וכך גם ריק אומר למורטי בסוף פרק 10. הוא אומר לו שמורטי שחצן עלול להוביל לבעיות גדולות, ולא מרחיב בהסברים.

ריק חכם רק בגלל "המגה עצים"

בפרק הראשון של העונה הראשונה ריק לוקח את מורטי למימד בו יש זרעים שצומחים על "מגה עצים", וריק טוען שהם למטרת מחקר. כשהם באים לעזוב הם צריכים לעבור דרך אנשי בטחון, וריק מבקש ממורטי להחביא את הזרעים בישבן שלו, ושהוא עצמו לא יכול כי הוא עשה זאת כבר כל כך הרבה פעמים, שהזרעים לא נשארים בפנים. בסוף הפרק אנו מגלים שאחת מתופעות הלוואי של הזרעים שנספגו בגוף היא חוכמה זמנית, מה שמעלה את השאלה: למה הוא צריך את הזרעים שהוא לוקח כל כך הרבה מהם, ואם ריק טוען שעשה זאת כבר מלא פעמים, אולי בעצם הוא משתמש בהם כדי להיות חכם?
תופעת לוואי נוספת היא ריור, כמו שניתן לראות לפעמים אצל ריק!

השאר תגובה